Café Imperial

Filed under: — admin @ 12:32 am

Ano, šéfe se mezi diváky dočkalo značné sledovanosti a díl co díl spojoval jeden společný prvek. Pouť každého restauratéra začínala v Pražské restauraci Café Imperiál, čímž se stala snad nejznámějším podnikem v republice. Budova, kde restauraci a pětihvězdičkoví hotel Imperiál můžete najít byla vystavena mezi léty 1913 a 1914 na zakázku bohatého hoteliéra Jana Koláře. Exteriér budovy by se dal zařadil do stylu Art Deco a interiéry poznamenala pozdně secesní mozaiková výzdoba. Budova několik desetiletí ležela ladem a chátrala, než prošla celkovou rekonstrukcí a znovu se může zařadit mezi skvosty Prahy. Její krásu můžete při návštěvě Café Imperiál obdivovat i vy. A dozajista to stojí za to se jednou plácnout přes kapsu a podívat se jaký jídelníček vám nabídne Zdeněk Pohlreich.

cafeimperial

3 Comments

  1. Prostě úžasnej podnik, doporučuji navštívit. Někoho překvapí ceny, ale pro takový styl podniku je to běžné.

    Comment by Petr — April 30, 2010 @ 9:39 pm

  2. Pro mne byl životním zážitkem Zajíc Royal. Nepřeháním! Do té doby, než jsem ho ochutnal, jsem si myslel, že vím co je to dobré jídlo. Kdepak. Před tímhle zajochem bledne všechno, co jsem kdy jedl. Díky.

    Comment by Ivan Běhounek — May 7, 2010 @ 6:32 pm

  3. Ja jsem mela pred dvemi lety kachni rizoto, a to mi vubec neprislo dobre, bylo strasne sadlove a mastne, a trochu rozblemcane. Cibulová polévka byla skvělá. Nejvíce mě zaujaly nádherné zlaté kohoutky na toaletách, v podobě labutí, nebo něčeho podobného.

    Comment by Lucie — December 22, 2010 @ 1:05 pm

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Sorry, the comment form is closed at this time.