Nanože

Filed under: — admin @ 7:52 pm

O tom, že se Ano šéfe inspirovalo v pořadu Gordona Ramsaye bylo již napsáno hodně. Dokonce došlo k přímému porovnání Gordona a Zdeňka Pohlreicha, v němž byl náš spasitel pohostinství popsán jako takový hodný strejda s pražské Café Imperiál. Kdo viděl originál, jistě dá za pravdu, že Zdeněk sice mluví jak mu zobák narost, ale drží se na jisté profesionální úrovni. Gordon Ramsay má krom kitchen nightmares ve svém repertoáru pořad zaměřený na souboj kuchařů o luxusní restauraci. Ďábelskou kuchyni v současnosti vysílá tv barandov a o dramatické situace, nevybíravé komentáře a občasné záchvaty vzteku rozhodně není nouze.

Zdeněk Pohlreich se ve vánočním speciálu ano šéfe zmínil, že by si chtěl tento typ pořadu vyzkoušet a již je to tady, televize prima mu plní přání a do podzimního schématu zařazuje novou show Nanože. Prozatím jsou nějaké bližší informace tabu a je akorát parné, že nanože bude postaveno na modelu hell kitchen. Tedy profesionální kuchaři i úplní amatéři budou rozděleni do dvou týmů bojovat o hlavní cenu. Tu však získá jen jeden, ten nejlepší z vítězného týmu. Dá se předpokládat, že nanože bude mít obdobná pravidla jako ďábelská kuchyně, kdy je potřeba obsloužit návštěvníky plně obsazené restaurace. A to rychle, kvalitně a nedovolit jim odejít s prázdnou. Nutnost během krátké doby odbavit velké množství stolů přinese hektické chvíle hlné chyb, kdy jednotlivé týmy musí pracovat jako sehraný stroj, aby dokázali obstát. Nanože totiž neodpouští chyby a slabší tým přijde o jednoho ze svým členů. A kdo to bude? To rozhodne ten, který je moderátorem určen za nejsilnější v onen večer. Na něm leží tíha rozhodnutí, které dva ze svého týmu postaví před popravčí četu v podobě Ramsaye. Ten v ďábelské kuchyni určí, kdo si zaslouží druhou šanci a kdo pověsí rondon na háček.

Obdobně bude nejspíše řádit i Zdeněk Pohlraich v nanože, ovšem v čem se bude od předlohy lišit nám ukáže až první odvysílaný díl. Prozatím je vše zahaleno rouškou tajemství, avšak nebál bych se říci, že v pořadu nanože najdeme adekvátní náhradu za tolik výtečné ano, šéfe.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment